#1 2006-05-03 09:50:50

Takanohana

Moderator

1432275
Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 68
Punktów :   

O nas - czyli kim jesteśmy

Wypadałoby się przedstawić, tak na dobry początek Jesteśmy młodzieżą (dla wtajemniczonych - fajną młodzieżą) pochądzącą z różnych części Poznania i okolic, którą połączyła Osoba Ks. Padre Roberta Korbika, naszego [fajnego    ] duszpasterza młodzieży. Razem z nim działamy na polach Kościoła organizując i uczestnicząc w Jego życiu. Co do tej pory zrobiliśmy, lub co będziemy robić - wyjdzie w praniu w miarę powstawania tego Forum i strony DM (i tu - wielka zachęta, żebyśmy wszyscy pisali o tym, co się wydarzyło i co się wydarzy, żeby jak największa liczba ludków mogła zorientować się, że działalność w Duszpasterstwie to.. to całkiem FAJNA sprawa    )


Jakieś pytania?


P o Z d R a W i A m  Ś l I c Z n I e !

M A J A

Offline

 

#2 2006-05-03 10:16:32

Takanohana

Moderator

1432275
Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 68
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Zapraszam Wszystkich do powiedzenia o sobie kilku słów, żebyśmy byli świadomi tego, z kim rozmawiamy

To może ja zacznę, skoro nie ma innych chętnych

Pod dość specyficznie brzmącym pseudonimem "Takanohana" kryje się czerwonowłosy, skrzydlaty, uśmiechnięty stworek zwany Mają. Maja studiuje gospodarkę przestrzenną i intensywnie myśli co będzie robić, jak już zakończy studiowanie
W DM lubię robić .. hmm właściwie wszystko co się da; czasami jestem współorganizatorem aktualnych wydarzeń, czasem "punktem informacji", a czasem "jedynie" uczestnikiem. I w każdej z tych ról czuję się bardzo dobrze

A kim Wy jesteście (nie zostawiajcie mnie samej w tym wątku!!!)


P o Z d R a W i A m  Ś l I c Z n I e !

M A J A

Offline

 

#3 2006-05-03 16:12:10

Daria

Administrator

Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 116
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Hmmm to ja będę druga w tym wątku

Jestem Daria studiuję sobie informatykę na Politechnice (tak jakoś wyszło ), ale jakoś daję radę (jeszcze ).  W DM-ie jestem od Światowych Dni Młodzieży i bardzo mi tu dobrze .     
Zachęcam wszystkich do zostawienia tu choć króciutkiego opisu

pozdrawiam wszystkich FAJNYCH ludzi 
DARIA

Offline

 

#4 2006-05-03 17:47:46

Aramgad

Użytkownik

1005586
Zarejestrowany: 2006-04-30
Posty: 40
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

No i nadszedł czas na mnie, będzie już trio

Ów śmieszny nick to po prostu moje imię wspak czyli Dagmara Studiuję historię na UAM (całkiem przyjemnie jest, nie narzekam, a ilu ciekawych rzeczy, które przemilcza się w szkole, można się dowiedzieć... ).
W DM jestem od początku, czuję się tu całkiem dobrze, mogę powiedzieć, że się przywiązałam do niego , są ciekawi ludzie, dzieją się fajne rzeczy, w które można się włączyć na różne sposoby. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

To tyle o mnie, zapraszam pozostałych do wpisywania się!


Pozdrowienia

Dagmara

Offline

 

#5 2006-05-03 23:17:29

Różowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-04-27
Posty: 24
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

No to po ciężkim dniu pracy wpisze się Ja.

Oczywiście po nicku wszyscy napewno juz mnie rozpoznali. Dla odmiany moich poprzedniczek napisze, że nie studiuje, tylko sobie pracuje.
W DM czuje sie bardzo dobrze. Poznaje super ciekawych ludzi. Oczywiscie mogę również włączyc się w organizację wielu niezapomnianych wydarzeń, co daje mi wielka radość.

Zapraszam innych - wpisuje sie kochani

Pozdrawiam Was bardzo wiosennie     

Offline

 

#6 2006-05-04 13:26:52

Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-05-01
Posty: 19
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

To może ja także sie przedstawie, żeby potem nie było, że sie ociągam   . Miałam mały problem z wymyśleniem nicka, bo imię mam mało oryginalne (pewnie zaraz na FORUM pojawią sie inne Kasie), czerwonych włosów nie posiadam i nikt do tej pory nie wymyślił mi FAJNEJ ksywki.Tak dla informacji napisze, że jestem tą Kasią od Mai, to może sobie skojarzycie.Prawie wszystko w DM robimy razem, takie sobie FAJNE jesteśmy...                                                   

Na co dzień studiuje prawo na UAM (przyjemne , bezstresowe studia ),ale już chodzą mi po głowie inne szalone pomysły. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Chciałam nadmienić, że pochodze z cudownej parafii p.w. Św.Rodziny, gdzie właśnie cała przygoda z DM sie zaczęła...i rzeczywiście tworzymy prawdziwą rodzinkę

W DM lubie robić dosłownie wszystko, żadnej pracy sie nie boję , a wszystko na chwałę Naszego Pana... Jeśli tylko czas mi pozwala, to włączam sie we wszelkie inicjatywy. Wszystko sprawia mi ogromną radość...i można poznać wspaniałych ludzi.

Tak dla przybliżenia mojej osoby napisze cos o sobie :

   LUBIĘ:
-poznawać nowych ludzi (tak fajnych jak WY)
-podróżować (szczególnie z ekipą DM)
-gotować (prawie zawsze mi wychodzi)
-jazde na rowerku (oczywiście z Majeczką )
-pieski (czasem papużki)
-słodycze (szczególnie budyń i wszystko co czekoladowe )
-dzieci (kochaniutkie są)
-kinder niespodzianki (niektórzy wiedza dlaczego)
-LECHA POZNAŃ (gorąco im kibicuje )
-Radio EMAUS (za całokształt)

   NIE LUBIĘ:
-fałszywych ludzi
-papug kiedy hałasują
-prasować ( chociaż troche już polubiłam)
-Radia EMAUS w nocy ( puszczają klasykę)

... To  tyle na początek. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że zawsze strasznie sie rozpisuje, więc na pewno dam o sobie jeszcze znac na tym FORUM...

      pozdrawiam wszystkich, szczególnie maturzystów....dziś WASZ dzień-trzymam kciuki

                               KasiaK 

Ostatnio edytowany przez Kasiak (2006-05-05 22:05:34)

Offline

 

#7 2006-05-04 22:56:31

Mydz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 4
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Hej wszystkim!
Jakie to forum czyściutkie, świeżutkie, ja nie mogę :-)).
Mydź to wariacja na temat imienia Magda, które noszę, oraz Dagny (to mianownik!), która tę ksywę stworzyła. Osobiście nie nadążam za grą skojarzeń w jej głowie...
Mydz to wersja uproszczona oczywiście.
Już się przedstawiam.
Najogólniej rzecz biorąc, szukam ścieżek do Nieba. Te drogi prowadzą aktualnie między innymi przez:
- modlitwę
- matematykę (UAM)
- wspólnotę ERM (Eucharystyczny Ruch Młodych) w mojej parafii (św.Marcin)
- oratorium dla dzieci "Tęcza" (Stare Miasto)
- moją rodzinę (Mama, Tata, Natalia (siostra), Kasia (siostra, prawie że syjamska, choć niekoniecznie bliźniacza))
"Między innymi", bo to oczywiście nie wszystko, tylko pewne ramy, za którymi kryje sie codzienność :-)).
Może czas wyjaśnić, skąd wzięłam sie tutaj, pomijając oczywiście tajniki sieci komputerowych i tym podobnych bajerów (kto na tym forum studiuje informatykę na Politechnice, wie, o czym mówię - przynajmniej ktoś. bo ja nie bardzo ).
Z DM zetknęłam się przez Ęramgad, z którą chodziłam do klasy w LO.
Zaczęło się chyba od Maratonu Bibilijnego w zeszłym roku. Spędziłam tam z Wami dwie noce, przy czym jedną w stanie ciężkim :-)), co jednak nie przeszkodziło mi stanąć przy pamiętnym pulpicie...
Potem już staliście się dla mnie bardzo rozpoznawalną grupą, więc pamiętam Was z różnych wydarzeń w archidiecezji.
Aaaa i żeśmy się spotkali w Kolonii, znaczy się ja Was dostrzegłam i jakiś uśmiech wymieniłam z tymi, którzy rozpoznali we mnie nie tylko przyjazną duszę, ale też duszę z tej samej archidiecezji :-)).
Więc pozdrawiam gorąco i przepraszam, jeśli za długo :-)).
Mam nadzieję, że to forum będzie sobie rosło zdrowo i szybko.
Buźka

M.

Offline

 

#8 2006-05-04 23:28:16

Pszczoła

Użytkownik

8790293
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Witam róznież wszystkich!!

Jestem sobie taka Pszczoła. Chwilami szalony, z dużym pokładem poczucia humoru. Ciągle w głowie mam szalone pomysły, których czasem dla dobra ogółu lepiej nie znać. Żegluję, kiedy czas i pogoda na to pozwala, teraz coraz żadziej.
Trochę typ romantyka, przede wszystkim optymista ( no nie zawsze ale cóż).
Piszę wiersze, zainteresowałem się fotografią i cały czas odkrywam siebie:P
Bardzo lubią przebywać wśród ludzi, angażować sie w nowe inicjatywy.
I to chyba byłoby na tyle....
No może dodam, że rejestrując się obniżyłem średnią wieku na tym forum (narazie)

Jeszcze raz pozdrawiam...


"Dorosnę dopiero wtedy, kiedy naprawdę będę na to gotowy " [ narazie mam Jana ]

Offline

 

#9 2006-05-10 20:38:27

Daria

Administrator

Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 116
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

A OTO NASZ DUSZPASTERZ 
http://republika.pl/ogrodowska/korbik-str.jpg
W Niemczech już nazywają ulice JEGO imieniem 

Offline

 

#10 2006-05-10 22:13:06

Justysia

Użytkownik

2204786
Skąd: Poznań!
Zarejestrowany: 2006-05-06
Posty: 25
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

hehe Powinnismy sobie zrobić takie koszulki

POZDRAWIAM!

Offline

 

#11 2006-05-11 16:32:40

Pszczoła

Użytkownik

8790293
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Z kuszulkami pomysł świetny ciekawe jak Padre by zareagował


"Dorosnę dopiero wtedy, kiedy naprawdę będę na to gotowy " [ narazie mam Jana ]

Offline

 

#12 2006-05-14 21:08:49

Daria

Administrator

Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 116
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Hej ludki 
tak w sumie to mamy już 20 użytkowników tego forum, ale niewielu z was się przedstawiło. FAJNIE by było gdybyście napisali parę słów o sobie: jacy jesteście, co robicie na co dzień itp. (Może wasze zdolności i umiejętności zostaną wykorzystane w jakim szczytnym celu )
pozdrawiam

Offline

 

#13 2006-06-15 21:57:04

DIEGO:)

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-05-12
Posty: 59
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Pora się przedstawić
Chociaż niektórzy z Was bardzo dobrze mnie znają.   
Pochodzę z Małego miasteczka niedaleko granicy z Ukrainą  Hrubieszowa.
Aktualnie czasowo mieszkam niedaleko Poznania. Parę  lat temu skończyłem służbę w Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Następnie studiowałem filozofię , a teraz od roku zajmuję się nauką która korzysta z terminów które Filozofia utworzyła .
Kilka razy byłem w waszym Kościele i miałem kontakt z Waszą wspólnotą parafialną , powiem że zrobiła na mnie miłe wrażenie. Ale jest jeden mankament wasz Kościół jako budowla , wybaczcie mi szczerość ale musze to napisać. Jest trochę „Astronomiczny”, i jakoś tak nie bardzo się w nim czuję. Ceremoniarz Papieski abp. Piero Marini  po wyjściu z sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zapytany co sądzi o tej budowli powiedział ze jest to „ładna hala sportowa” , wybaczcie ale jestem raczej tradycjonalistą i idę z ślad za powiedzeniem Mariniego bez uraz
Cóż jeszcze mogę o sobie powiedzieć. Ostatnio bardzo żywo zainteresowałem się tematem miłości w szerokim znaczeniu tego słowa i bardzo mnie to wciągnęło. Ale jeszcze bardziej gdy zacząłem kochać, świat stał się zupełnie inny, ale to temat z innej części forum
Bardzo lubię muzykę metalową  nic na to nie poradzę , to chyba kwestia gustu a „ de gustibus not en disputandum” czy jak się to tam pisze.
Hmm wiecie co , tak naprawdę to ja dopiero zaczynam iść za słowami Marka Aureliusza o odkrywaniu źródła które jest we mnie, więc niewiele mogę powiedzieć o sobie.
Ale jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem
Pozdrawiam 

Offline

 

#14 2006-06-15 22:50:53

Pszczoła

Użytkownik

8790293
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

O Diego niepodoba Ci się nasz kościół???? No mi też nie, ale Cyc na środku całkiem
Co do zentencji to raczej :"De gustibus non est disputantum" chyba że daria znowóż mnie poprawi(nas)

A czemu to temat miłości Cię tak interesuje\

Cóż odwieczna inspiracja,ale to mało.....


"Dorosnę dopiero wtedy, kiedy naprawdę będę na to gotowy " [ narazie mam Jana ]

Offline

 

#15 2006-06-15 23:30:40

Aramgad

Użytkownik

1005586
Zarejestrowany: 2006-04-30
Posty: 40
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

No prawie dobrze , tyle, że pisze się przez D, a nie T:
De gustibus non est disputandum

Zaliczyłam właśnie ostatecznie łacinę, stąd ta uwaga

A mi się Wasz kościółek podoba, ma jakąś myśl (oryginalnie z tymi wszystkimi kosmicznymi rzeczami) no i jest funkcjonalny, ma dużo zakamarków i oczywiście ogromne zaplecze duszpasterskie. Diego, jeśli chcesz popatrzeć na "takie hale sportowe" jak okreśłiłeś, polecam wyprawę np. do mnie na Piątkowo albo na osiedle obok...

Ostatnio edytowany przez Aramgad (2006-06-16 00:12:42)


Pozdrowienia

Dagmara

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mangowcymmz.pun.pl www.lokian.pun.pl www.grom.pun.pl www.pbf-dragonball.pun.pl www.3d.pun.pl