#16 2006-06-15 23:49:19

Takanohana

Moderator

1432275
Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 68
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Diego..

a mnie bardzo podoba się nasz kościół, czyli kochanej Św. Rodzinki z poznańskiego Kopernika. Jest bardzo oryginalny i bardzo przyjazny. Nie odstrasza ani jakiemiś strasznymi rzeźbami czy obrazami, swoją prostotą (bielą) pomaga w skupieniu, a oryginalne Tabernakulum (dla niezorientowanych w kształcie planety z charakterystycznym pierścieniem wokół) przyciąga wzrok, a w końcu o to chodzi.

Daga..
a ja zapropomowałabym troszkę dalsze regiony... kosciół Dominikanów w Szczecinie.. wielka hala, szara i z naprawdę brzydkim wystrojem.

ps. Niestety trudno mi sie wypowiedzieć, nt. piątkowskiej świętyni, bo rzadko kiedy jestem na Piatkowie, za to kościół Diega "niedaleko Poznania' jest bardzo bardzo ładny!


P o Z d R a W i A m  Ś l I c Z n I e !

M A J A

Offline

 

#17 2006-06-16 09:04:41

DIEGO:)

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-05-12
Posty: 59
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Dzieki za poprawkę z Łacinki

odezwę się jeszcze:)

Offline

 

#18 2006-06-17 15:19:07

DIEGO:)

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-05-12
Posty: 59
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Jakiś czas temu zadałeś mi pytanie Pszczoła dlaczego tak szczególnie zajmuje mnie temat miłości

Przepraszam że musiałeś trochę poczekać nas odpowiedź
Ale teraz postaram się określić w miarę:) wyczerpująco moje stanowisko:)
Odp. Ponieważ Miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka, wszechogarniającym „uczuciem”, najsilniejszą emocją a jednocześnie postawą wobec życia. To ona określa wzajemne relacje międzyludzkie i stosunek człowieka do świata, nadaje barw ludzkiej egzystencji i łączy się ściśle z sensem życia.
Widzisz, jest także silnym bodźcem do ulepszenia własnej osoby, aby mogła być ona zaakceptowana i obdarzona wzajemnością.
Jeżeli jest prawdziwa i głęboka ma charakter empatyczny. Powoduje, że człowiek zaczyna myśleć i czuć kategoriami osoby kochanej. A osoba kochająca stara się jak najlepiej zrozumieć osobę kochaną, wytłumaczyć niejasne dla siebie sytuacje, postawić się w jej roli, patrzeć na świat z jej punktu widzenia.
Miłość w końcu zakłada troskę, poznanie, poczucie odpowiedzialności i poszanowanie godności osoby którą kochamy. Troska z kolei przejawia się opieką i czynnym zainteresowaniem życiem i rozwojem „obiektu” kochania.
W wymiarze osobowym prawdziwa miłość jest czynnikiem szczęściodajnym, stanowi część życia, pozwala na przezwyciężenie poczucia osamotnienia, staje się siłą motoryczną wszelkich poczynań. Po prostu kochać i być kochanym to czuć się potrzebnym, korzystać z większego poczucia bezpieczeństwa, wreszcie BYĆ SZCZĘŚLIWYM:)
Kiedy poddajemy się miłości zbieramy budujące doświadczenia, nie pozostaje to bez wpływu na kształtowanie naszej osobowości. Zazwyczaj miłość uszlachetnia człowieka, czyni go lepszym, życzliwszym dla ludzi i otoczenia….i tak można bez końca pisać i pisać dlaczego:)


Ale najważniejszym powodem jest jednak Ktoś
Mam nadzieję że domyślasz się Kto to Taki.
Pozdrawiam:)

Offline

 

#19 2006-06-21 21:46:20

Justysia

Użytkownik

2204786
Skąd: Poznań!
Zarejestrowany: 2006-05-06
Posty: 25
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

A tak wracając do dyskusji o kościółkach, to Wasz kopernikowy jest UROCZY, bo ja kocham takie jasne i świetliste miejsca, jak np. mój winiarski kościółek Zapraszam tam serdecznie wszystkich!! Jest cały bialutki i też taki skromny, ale ma w sobie takie coś, co nie pozwala z niego wyjść! A co do piątkowskich światyń, to ta na batorego, hmmmmm... może proboszcz to preczyta, to nie bede pisac Ale ta obok na Śmiałego, poza tym, że jest grobowo ciemna, to ma śliczną zaletę- nadaje się idealnie na koncerty! Takie jak np. muzyczny maraton młodych, ktory odbył sie w ostatnia niedziele POZDRAWIAM

Offline

 

#20 2006-06-21 21:50:30

Justysia

Użytkownik

2204786
Skąd: Poznań!
Zarejestrowany: 2006-05-06
Posty: 25
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Diego- ślicznie napisane

Offline

 

#21 2006-07-06 20:36:51

ANIOŁ

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-07-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Widzę,że na razie ta strona i forum zrobiło się kółkiem wzajemnej adoracji.Życzę dalszych sukcesów.

Offline

 

#22 2006-07-07 07:09:02

Pszczoła

Użytkownik

8790293
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Anioł!!! A co od czegos trzba zacząc, niepodoba się...spadaj na drzewo.
Poza tym my wszyscy się,kochamy bo jestesmy najlepszym DM'em-prawda ludziska???


"Dorosnę dopiero wtedy, kiedy naprawdę będę na to gotowy " [ narazie mam Jana ]

Offline

 

#23 2006-07-07 09:58:16

Daria

Administrator

Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 116
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

@Pszczoła: nie tak agresywnie. To jest katolickie forum wszyscy się kochamy masz rację i dlatego nie atakujemy się nawzajem. Więc nie życzę sobie komentarzy obrażających innych forumowiczów. Każdy może mieć swoje zdanie.

Aczkolwiek zgadzam się z tobą że fajnie jest choć w jednym miejscu stworzyć kółko wzajemnej adoracji i nie widzę w tym nic złego. Tym bardziej, że w innych wątkach podejmujemy również bardziej ambitne dyskusje.

@ANIOŁ: może byś napisała parę słów o sobie ?? Co robisz, lubisz itd.

Offline

 

#24 2006-07-07 10:01:37

Kasiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-05-01
Posty: 19
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Witaj Aniołku, miło że dołączyłaś/eś do naszego grona cieszymy się z każdego nowego ludka, bo wierz mi nie jesteśmy "kółkiem wzajemnej adoracji" i jesteśmy bardzo otwarci na nowe znajomości... Nie wiem skąd to wywnioskowałaś/eś, (może znasz nas tak dobrze, że masz podstawy aby tak twierdzić), ale z wcześniejszych wpisów raczej to nie wynika. Może najpierw zamiast krytyki ( chociaż taką tez cenimy) wypadałoby sie przedstawić, bo to właśnie odpowiednie miejsce. Napisz nam coś o sobie, czym sie interesujesz i jakie masz talenty a na pewno będziesz nam bardzo pomocna/ny w tworzeniu tego forum i pracy w naszym duszpasterstwie. I dziękujemy za miłe życzonka dalszych sukcesów. Zapewniam, że juz niebawem będziemy wszyscy podziwiac NASZĄ  www , nad którą bardzo długo i ciężko WSPÓLNIE pracowaliśmy... to będzie niewątpliwie sukces !!!     


                           pozdrowionka

                      kasiak

Offline

 

#25 2006-07-07 10:50:53

ANIOŁ

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-07-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Witam wszystkich.Jestem skrytym człowiekiem i nie lubię mówić o sobie.Także Kasiaku wybacz ale oprócz tego,że jestem "ANIOŁEM" nic więcej.Muszę się do was przekonać.Na razie mam bardzo mieszane uczucia.A przy stwierdzeniu "kółko wzajemnej adoracji" zostanę.Otwarci...... może niektórzy z was są szczerze otwarci,ale ja nie ufam ludziom.Pozdrawiam

Offline

 

#26 2006-07-07 11:15:13

Daria

Administrator

Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 116
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Wydaje mi się że skoro jesteś w tym miejscu to powinnaś być z nami. Bo w tym momencie jakby świadomie separujesz się od nas. Nie bardzo wiem dlaczego. Powiedz też czemu masz w stosunku do nas mieszane uczucia bo nie bardzo rozumiem dlaczego. Sądzę też, że nie musisz się nas obawiać. Generalnie nie gryziemy Poza tym skoro już masz wobec nas mieszane uczucia to zanczy że musisz nas choć trochę znać. A to oznacza, że jesteś my w trochę nierównej sytuacji, bo ty nas znasz, a my nie wiem kim jesteś. Więc trudno w tej sytuacji polemizować.

Offline

 

#27 2006-07-07 13:54:56

Pszczoła

Użytkownik

8790293
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

ok sorry za najazd, chociaż wyrażenie spadaj na drzewo nie jest braźliwe powitanie zaczynamy od najazdy to ładnie z tobą Aniołku. Tak obawiaj się nas zwłaszcza darii, wyobraź sbie jaką miała minę pisząc posta ganiącego mnie, ząbki jak szpileczki oczy goluma z chęcią zrozszarpania (zart)
Dobra jeszcze raz sory, ale przedstaw się bo ak nie łądnie z Twej strony!!!!!!!!!


Adrai czy możesz podać linka strony którą tworzysz???


"Dorosnę dopiero wtedy, kiedy naprawdę będę na to gotowy " [ narazie mam Jana ]

Offline

 

#28 2006-07-08 12:24:05

Daria

Administrator

Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 116
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Hmmm Pszczoła bardzo interesjuąca charakterystyka mojej osoby   nie powiem

Aniołku może uzasaldniłabyś nam swoje zdanie? W jakim miejscu byliśmy nieszczerzy? Dlaczego uważasz, że jesteśmy twoim zdaniem tylko kółkiem wzajemnej adoracji? Może masz rację ale my tego nie bardzo dostrzegamy więc prosimy o uzasadnienie

Poza tym jeżeli uważasz nasze dyskusje za zbyt powierzchowne to każdy użytkownik ma możliwość założenia włąsnego wątku i podzielenia się własnymi doświadczeniami, pytaniami. Z pewnością również twoj wątek nie pozostanie osamotniony. Nie boimy się również trudnych tematów takich jak istota miłości czy cierpienia. Zapraszam serdecznie do udziału w dyskusjach i cieszę się że mamy kolejnego użytkownika forum

pozdrawiam

Offline

 

#29 2006-07-08 15:56:02

Pszczoła

Użytkownik

8790293
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Też się cieszę:) serio!!

Dario żart to był, chyba wiesz....


"Dorosnę dopiero wtedy, kiedy naprawdę będę na to gotowy " [ narazie mam Jana ]

Offline

 

#30 2006-07-12 17:05:10

ANIOŁ

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-07-06
Posty: 6
Punktów :   

Re: O nas - czyli kim jesteśmy

Witam.Spokojnie nie poczułam się obrażona przez Pszczołę.Poza tym wybacz Pszczoła,ale wolę zostać Aniołem.Potraktuj mnie jako nikogo.A teraz krótko odpowiem Darii.Skąd określenie"kółko....",bo czytam te wszystkie teksty i przymilacie się do siebie jak nie wiem co.Z życia wiem ,że jest to właśnie "kółko...".I tak chętnie zachęcacie,ale tak naprawde to dobrze jest wam i nikogo więcej.To oczywiście moje zdanie i nikogo nie chcialam urazić.Jeżeli to uczyniłam to sorka.Życzę sukcesów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lokian.pun.pl www.superskuter.pun.pl www.grom.pun.pl www.mangowcymmz.pun.pl www.pbf-dragonball.pun.pl