#1 2006-05-04 01:22:11

Aramgad

Użytkownik

1005586
Zarejestrowany: 2006-04-30
Posty: 40
Punktów :   

KILOGRAM DLA BEZDOMNYCH - zbiórka żywności

W I Niedzielę Adwentu czyli 27 listopada 2005 roku przy poparciu naszej archidiecezjalnej Caritas przeprowadziliśmy w parafiach zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących pod hasłem KILOGRAM DLA BEZDOMNYCH. Zbieraliśmy wyłącznie trwałą żywność, nie zaś datki pieniężne.

W akcji udział wzięło 16 poznańskich parafii, w których zebrano ok. 7200 kg różnorodnej żywności (mąki, cukru, makaronu, ryżu, kaszy, słodyczy, napoi, oleju, soli, grochu, fasoli, płatków, mleka, tłuszczy i innych), 1190 konserw i przetworów oraz 664 opakowania kawy i herbaty. Dary te trafiły zaraz po zbiórce do jadłodajni, domów pomocy społecznej i ośrodków szkolno-wychowawczych.

W każdej z parafii dyżurowali wolontariusze zbierający żywność i powiem szczerze, że "robota" paliła im się w rękach, bowiem ludzie byli naprawdę ofiarni i nie żałowali swojej pomocy.

Wszystkim, którzy zechcieli podzielić się swoim sercem z najbardziej potrzebującymi bardzo dziękujemy!!!

Tutaj zaś można znaleźć zdjęcia z kilku parafii:
KILOGRAM DLA BEZDOMNYCH 2005

A jakie Wam zostały wspomnienia z tej ostatniej zbiórki?
Czy macie jakieś sugestie do następnej takiej akcji?
A może były jakieś śmieszne momenty? Piszcie

Ostatnio edytowany przez Aramgad (2006-05-05 14:34:27)


Pozdrowienia

Dagmara

Offline

 

#2 2006-05-05 12:04:22

Takanohana

Moderator

1432275
Zarejestrowany: 2006-04-26
Posty: 68
Punktów :   

Re: KILOGRAM DLA BEZDOMNYCH - zbiórka żywności

Takie akcje są bardzo ważne, nie tylko dlatego, że dzięki nim ktoś ma szansę przeżyć Święta - conajmniej godnie, tzn nie zadręczając się, że nie ma co jeść..

Ważne jest też to, zeby uwrażliwiać ludzi na potrzeby innych, żeby człowiek, niezależnie od sytuacji w jakiej sie znajduje, potrafił podzielić się z drugą osobą, nawet jeśli ma mu dać paczkę makronu na 99 groszy. To już jest WIELKIE COŚ!

A najważniejsze jest , myślę to, żeby nauczyć ludzi, szczególnie młodych (bo to oni w większości zorganizowali zbiórkę), że pomagać MOŻNA, że można wychodzić z inicjatywą, ze można walczyć z tym , co w świecie jest słe (tu akurat z ubóstwem). Bardzo często słyszymy odpowiedz na pytanie "dlaczego nic  z tym nie zrobisz" - "A CO JA MOGĘ??!?!". No własnie, możesz. Każdy może. Wystrczy tylko chcieć. Wystarczy zacząć od drobnych kroczków.

Mam nadzieję, ze takich akcji będzie w naszej diecezji więcej... ))


P o Z d R a W i A m  Ś l I c Z n I e !

M A J A

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sherwood-dungeon.pun.pl www.anty-troll.pun.pl www.redorium.pun.pl www.powerrangersgranet.pun.pl www.ennorath.pun.pl